Poradna ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.

Před přidáním otázky si projděte záložku "Časté dotazy FAQ" nebo dříve položené dotazy, které jsou publikovány o kousek níže nebo na dalších stránkách (1, 2, 3, ... ) této poradny.
Odpověď na Vaši otázku může být právě tam.

Nejasné či nekonkrétní dotazy nebo dotazy nesouvisející s rozúčtováním nákladů za dodávky tepla nebo vody budou administrátorem vymazány.

Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady ARTAV a z hlediska práva čR mají informační charakter. Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.

Filtr odpovědí

Datum:    Text:  

Formulář pro přidání otázky je ZDE.

 
 
… z 17. 03. 2012, od: Jitka Dolanská
Nadpis:
Reklamace vodoměru. 
Otázka:
Dobrý den, za uplynulý čtvrtrok vodárna naúčtovala domu se 4 dospělými a 3 detmi spotřebu studené vody více než 15 000 korun. (obvykle to bývá cca 3500 Kč) Reklamovali jsme vodoměr. Chtěla bych se zeptat, mají také vodárny 30 dnů na vyřízení reklamace kvůli podezření z vadného vodoměru? Po 30. dnech se stále nic neděje. Musí mne vodárny informovat o výsledku reklamace nebo jsem povinna já se chodit na reklamaci dotazovat? A pokud by do této lhůty nebyla reklamace vyřízená, jak dál postupovat? Děkuju za odpověď, Jitka Dolanská 
Odpoved:
Pokud jste písemně reklamovali vodoměr ve smyslu §17, odst. 3 zákona č. 274/2001Sb., tedy při pochybnostech o správnosti měření jste požádali o přezkoušení vodoměru, potom je provozovatel (vodárna) povinen do 30 dnů ode dne doručení žádosti zajistit přezkoušení vodoměru. Přezkoušení musí být provedeno u subjektu oprávněného provádět státní metrologickou kontrolu měřidel. Výsledek přezkoušení oznámí provozovatel neprodleně písemně odběrateli. Jestliže provozovatel nezajistí přezkoušení vodoměru u subjektu oprávněného provádět státní metrologickou kontrolu měřidel podle §17 odst. 3, dopustí se správního deliktu ve smyslu § 33, odst. 5, písm. h) stejného zákona za který může být uložena pokuta. Jak dále postupovat zjistíte na jiném odborném portále, který se zabývá právní poradou. 
 
Odpovídal: bsm 



Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94
 
 
Zeptejte se nás!
Údaje označené * jsou povinné.