Poradna ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.

Před přidáním otázky si projděte záložku "Časté dotazy FAQ" nebo dříve položené dotazy, které jsou publikovány o kousek níže nebo na dalších stránkách (1, 2, 3, ... ) této poradny.
Odpověď na Vaši otázku může být právě tam.

Nejasné či nekonkrétní dotazy nebo dotazy nesouvisející s rozúčtováním nákladů za dodávky tepla nebo vody budou administrátorem vymazány.

Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady ARTAV a z hlediska práva čR mají informační charakter. Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.

Filtr odpovědí

Datum:    Text:  

Formulář pro přidání otázky je ZDE.

 
 
… z 19. 08. 2014, od: Jaromír Chaloupka
Nadpis:
poměrové vodoměry 
Otázka:
Musí mít poměrové vodoměry, podle kterých se provádí rozúčtování vody v domě pro jednotlivé uživatele platné oveření? Společenství se brání výměně těchto vodoměru po 5 letech, že jsou funkční, bezporuchové a tudíž je zbytečné je měnit. Děkuji za odpověď. 
Odpoved:
Tuto povinnost stanovuje zákon č. 505/1990Sb. v platném znění. Na něj navazující vyhláška č. 285/2011Sb. ze dne 20. září 2011 sjednotila dobu platnosti úředního ověření u vodoměrů na teplou a studenou vodu na 5 roků z dřívějších 4 a 6 roků. U vodoměrů ověřených a nainstalovaných před 31.12.2011 dobíhají původní termíny platnosti úředního ověření. Vodoměry instalované a ověřené po 1.1.2012 již mají shodnou dobu platnosti úředního ověření a to 5 roků. Důležité je to, že za používání vodoměrů pro rozúčtování bez platného úředního ověření může být uložena pokuta dle §23 zák. č. 505/1990Sb. až do výše 1,000.000,- Kč!  
 
Odpovídal: -gašt- 



Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95
 
 
Zeptejte se nás!
Údaje označené * jsou povinné.