Poradna ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.

Před přidáním otázky si projděte záložku "Časté dotazy FAQ" nebo dříve položené dotazy, které jsou publikovány o kousek níže nebo na dalších stránkách (1, 2, 3, ... ) této poradny.
Odpověď na Vaši otázku může být právě tam.

Nejasné či nekonkrétní dotazy nebo dotazy nesouvisející s rozúčtováním nákladů za dodávky tepla nebo vody budou administrátorem vymazány.

Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady ARTAV a z hlediska práva čR mají informační charakter. Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.

Filtr odpovědí

Datum:    Text:  

Formulář pro přidání otázky je ZDE.

 
 
… z 27. 02. 2018, od: Plodek
Nadpis:
rozúčtování tepla v byt. domě s 5 bj. 
Otázka:
Dobrý den, máme SVJ s 5 byty. Do domu je zaveden plyn s plynoměrem na patě domu. V domě jsou 3 bytu vytápěny vlastním plynovým kotlem a 2 byty jsou vytápěny 1 společným plynovým kotlem. Všechny byty mají podružný plynoměr a v jednom bytě je také namontován kotel na tuhá paliva (je to jeden z těch co mají samostatný plynový kotel). Tento byt je pouze příležitostně obýván - majitel je z Prahy a byt používá rekreačně. Jakým způsobem by mělo být prováděno rozúčtování tepla? 
Odpoved:
V domě nejsou ani tři byty se společným zdrojem tepla. Nejde tedy u dům s ústředním vytápěnim a nevztahují se na něj předpisy pro rozúčtovani nákladů na vytápěni (zákon 67/2013, §6), ani povinnost instalovat registraci spotřeby tepla v jednotlivých jednotkách domu. Spotřeba plynu by měla být rozúčtována v poměru náměrů na podružných plynoměrech. 
 
Odpovídal: -japo- 



Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94
 
 
Zeptejte se nás!
Údaje označené * jsou povinné.