Poradna ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.

Před přidáním otázky si projděte záložku "Časté dotazy FAQ" nebo dříve položené dotazy, které jsou publikovány o kousek níže nebo na dalších stránkách (1, 2, 3, ... ) této poradny.
Odpověď na Vaši otázku může být právě tam.

Nejasné či nekonkrétní dotazy nebo dotazy nesouvisející s rozúčtováním nákladů za dodávky tepla nebo vody budou administrátorem vymazány.

Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady ARTAV a z hlediska práva čR mají informační charakter. Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.

Filtr odpovědí

Datum:    Text:  

Formulář pro přidání otázky je ZDE.

 
 
… z 18. 05. 2010, od: Marcela
Nadpis:
Vyhl. 372/01 Sb., § 4, odst. 4. 
Otázka:
Je povinností postupovat vždy podle výše uvedeného, pokud je splněna podmínka v odstavci 4 uvedená? Je možné aby v případě, kdy se jedná o SV.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 14. 05. 2010, od: Talaš
Nadpis:
Výkon stoupaček 
Otázka:
Prosím o sdělení, je možné připočítat výkon průchozích stoupaček v pokoji k výkonu radiátoru? Vždyť kdo má velké náměry na radiátorech.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 13. 05. 2010, od: spolek
Nadpis:
Odečty SV. 
Otázka:
Dobrý den, chci se zeptat. Za loňský rok jsme měli spotřebu na vchod ( 9 bytů ) 1150m3 SV na patě baráku, podle součtu poměrových měřidel jsme.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 12. 05. 2010, od: Radka
Nadpis:
Měřiče tepla. 
Otázka:
Dobrý den! Žijeme v panelovém domě, kde všichni mají byty v osobním vlastnictví. Na radiátorech máme kapalinové měřiče teple, mohu si je vý.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 12. 05. 2010, od: Martin
Nadpis:
Volné byty v domě. 
Otázka:
Dobrý den, v našem nájemním domě bez vodoměrů a kalorimetrů se rozpočítává teplo (vyúčtování) z ústředního topení na podlahovou plochu .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 11. 05. 2010, od: ROBERT SCHWAN
Nadpis:
ROZDILY VODOMěRU 
Otázka:
DOBRY DEN.JE MOŽNE ABY VZNIKL ROZDIL MEZI PATNIM A BYTOVYM VODOMěREM ROZDIL 45%A MUSIME TENTO ROZDIL HRADIT .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 11. 05. 2010, od: Tomáš Vojkovský
Nadpis:
Nefunkční vodoměry. 
Otázka:
Dobrý den, pronajímám byt 5ti členné rodině již 3 roky. První dva roky byly hodnoty na vodoměrech v normě (okolo cca 40 m3/rok za SV a cca 35 .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 11. 05. 2010, od: Radek Malý
Nadpis:
Vyúčtování TUV. 
Otázka:
Spotřeba TUV za rok 2009 činí 1,21 m3. Jde o družstevní byt v Praze 10 - Malešicích, velikost 51,73 m2, ve kterém se zdržuji minimálně, tudíž .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 10. 05. 2010, od: Milena
Nadpis:
Měřáky tepla. 
Otázka:
Dobrý ´den, chtěla bych se zeptat, jak máme postupovat v žádosti o namontování měřáků tepla na vlastní náklady/týká se to i vodoměrů/? By.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 10. 05. 2010, od: František
Nadpis:
Vyhl. 372/01 §4 3),4) - Rozdíly. 
Otázka:
Dobrý den, vážení Zachovám,prosím, smysl odst 3) a 4), uvedu-li stručněji: (3) Spotřební složku rozdělí úměrně výši náměrů s použit.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 10. 05. 2010, od: Klimentová
Nadpis:
Poměrové měřiče - podlahové topení. 
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mne zda je možné namontovat nějkaý druh poměrového měřiče tepla do místnosti s podlahovým topením?.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 10. 05. 2010, od: Petr Macho
Nadpis:
přechod na měřáky v půlce roku 
Otázka:
Dobrý den.Byty jsou od 1.9.2009-31.12.2009 osazené rozdělovači. (Siemens Memotron 3Z).od 1.1.2009-31.8.2009 bez měřáku.Jak by mělo vypadat vyúčto.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 09. 05. 2010, od: Jiří Pellar
Nadpis:
vyúčtování TUV 
Otázka:
Rád bych se dotázal na správnost vyúčtování TUV. V bytě o podlahové ploše cca 190m2 mám vlastní vytápění pro celý byt a dva přívody vody..... 
 
Zobrazit
 
 
… z 08. 05. 2010, od: Franková Renáta
Nadpis:
vadný vodoměr 
Otázka:
Dobrý den.Jsme SV.Při vyúčtování studené vody jsme zjistili,že snad jako jediná mám vadný vodoměr a všechny jsou prošlé.Účetní pouze můj.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 06. 05. 2010, od: Iveta
Nadpis:
záznam při výměně vodoměru 
Otázka:
Dobrý den, v 06/2009 nám byla provedena výměna vodoměrů. Až při konečném vyúčtování jsme zjistili, že údaje na starém vodoměru neodpovíd.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 06. 05. 2010, od: František
Nadpis:
§4 3,4 vyhl.372/01 
Otázka:
Dobrý de, přátelé! Zachovám smysl odstavců 3 a 4, uvedu-li: (3) Spotřební složku rozdělí úměrně výši náměrů s použitím korekcí, kte.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 05. 05. 2010, od: Weinfurtová
Nadpis:
vodné 
Otázka:
Bydlím v domě (BD a SD), kde nejsou osazeny vodoměry.Měníme stanovy.Bylo nám řečeno,že účtování studené vody je dle zákona podle podlahové .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 04. 05. 2010, od: Pavel Kendziura
Nadpis:
odečet vody 
Otázka:
Dobrý den, vlastníme byt v OV. Ve vyúčtování za rok 2009 je značný nárůst za úhradu "vodné stočné". Po naší reklamaci na SVJ nám bylo ozn.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 03. 05. 2010, od: MI
Nadpis:
TUV 
Otázka:
Dobrý den, jsme SVJ bytové jednotky a nebytové prostory. Jedná se o rozúčtování TUV dle Vyhlášky č. 372/2001 Sb., všechny byty odebírají TUV .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 03. 05. 2010, od: Ivana Kováčová
Nadpis:
vyúčtování tepla  
Otázka:
V roce 2005 se na shromáždění vlastníků SVJ odhlasovalo většinou, že vyúčtování tepla se bude provádět v poměru 30:70 / vím, že vyhlášk.... 
 
Zobrazit



Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95
 
 
Zeptejte se nás!
Údaje označené * jsou povinné.