Poradna ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.

Před přidáním otázky si projděte záložku "Časté dotazy FAQ" nebo dříve položené dotazy, které jsou publikovány o kousek níže nebo na dalších stránkách (1, 2, 3, ... ) této poradny.
Odpověď na Vaši otázku může být právě tam.

Nejasné či nekonkrétní dotazy nebo dotazy nesouvisející s rozúčtováním nákladů za dodávky tepla nebo vody budou administrátorem vymazány.

Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady ARTAV a z hlediska práva čR mají informační charakter. Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.

Filtr odpovědí

Datum:    Text:  

Formulář pro přidání otázky je ZDE.

 
 
… z 31. 03. 2009, od: Pokorný
Nadpis:
Právní postih při manipulaci s vodoměry? 
Otázka:
Vážení.Bydlíme v panelovém domě a chci se vás zeptat,zda je nějaký právní postih za manipulaci s vodoměry-nebo(černý) odběr vody v bytě.Jed.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 30. 03. 2009, od: Jiří Souček
Nadpis:
Starý způsob vyúčtování tepla. 
Otázka:
Je možné se vrátit ke starému způsobu vyúčtování tepla (ne podle vyhlášky 372/2001 Sb.), pokud by byl 100 % souhlas nájemníků?.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 26. 03. 2009, od: Karel Matonoha
Nadpis:
Nestejné ceny TUV. 
Otázka:
Není mi jasné proč při výpočtu TUV podle vyhl. 372/2001 mají doplácet majitelé větších bytů s malou spotřebou na majitele menších bytů s v.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 23. 03. 2009, od: Milan Krizan
Nadpis:
Bytové vodoměry. 
Otázka:
Dobrý den, prosím o informaci podle jakého zákona, paragrafu či vyhlášky se musí v bytových jednotkách měnit vodoměry a po jaké době..... 
 
Zobrazit
 
 
… z 21. 03. 2009, od: Hana Nová
Nadpis:
Úhrada indikátorů top. těles. 
Otázka:
Dobrý den, bydlíme v domě, který má majitele. Ten nechal vyměnit odpařovací měřiče za digitální indikátory. Poté nám ve vyúčtování za r.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 20. 03. 2009, od: rozumek
Nadpis:
Revize vodoměru. 
Otázka:
dobrý den, v bytě mám vodoměr na teplou vodu asi 3 roky, nyní chce družstvo po nás, abychom si zaplatili nové vodoměry, jejich instalaci a revizi..... 
 
Zobrazit
 
 
… z 19. 03. 2009, od: Pavel Holubec
Nadpis:
Škodí měřáky?? 
Otázka:
Dobrý den, jsme spol vlastníků,a nedávno jsem zjistil že jedni nájemníci v domě nemají měřák tepla s odůvodněním že odpařovací nechtějí.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 18. 03. 2009, od: slávka
Nadpis:
Sazba za 1m3 TUV za r.08 o 70,-Kč vyšší než minulém roce. 
Otázka:
Dobrý večer,dnes mi přišlo vyúčtování za TUV.V roce 2007 byla sazba za 1m3 257,-kč a letos za 2008 1m3 324,-kč.Je možné takové zvýšení o 70.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 13. 03. 2009, od: Petr Kühr
Nadpis:
Vyhláška 372/2001, §4,odst.4 
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se tímto informovat na postup našeho nového správce, který nám sdělil, že ve vyúčtování služeb za rok 2008 bude využ.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 12. 03. 2009, od: Karel
Nadpis:
Rozúčtování tepla 
Otázka:
Dobrý den,prosím o informaci jak se bránit proti korekci.Jsem si vědom ,že vyhláška toto správci umožňuje. Jedná se o to,že správce a zárove.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 06. 03. 2009, od: JAROSLAV
Nadpis:
regulace topení 
Otázka:
Prosím o radu,budema v panelovém domě zabudovávat na topaní digitální kontrolu. Dozvěděli jsma se že některé firmi mají nařízeno nastaven.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 06. 03. 2009, od: Lukáš Končický
Nadpis:
úhrada za výměnu vodoměrů SVBJ 
Otázka:
Dobrý den, budeme v našem domě Společenství vlastníků bytů provádět výměnu vodoměrů. Máme výměnu uhradit z fondu oprav nebo nechat zaplati.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 02. 03. 2009, od: Ing.Malásková
Nadpis:
uzavření radiátorů 
Otázka:
Dorý den, je možno ve vyúčtování spotřeby tepla nějakým způsobem zohlednit skutečnost, když v části pronajímaných nebytových prostor jsou .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 02. 03. 2009, od: Kamila Šebestová
Nadpis:
Spotřeba plynu. 
Otázka:
Prosím o informaci, která instituce by mi posoudila náročnost vytápění kombinovaným plynovým kotlem.Standardní kalkulace na rodinný dům je podl.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 28. 02. 2009, od: Jiří Uher
Nadpis:
Zúčtování tepla a TUV. 
Otázka:
Dobrý den, prosím o radu, dostal jsem vyúčtování za topení a ohřev TUV. Mám byt 2+1 v cihlové zástavbě, jedná se o byt v prostředním traktu .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 25. 02. 2009, od: Martin
Nadpis:
Měření tepla. 
Otázka:
Dobrý den, mám dotaz ohledně měření spotřeby ÚT pro náš objekt, kdy dodavatel tepla rozúčtovává na základě měřičů umístěných přímo.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 18. 02. 2009, od: ing.Malásková
Nadpis:
Rozúčtování TE v nebytových prostorách. 
Otázka:
Jako ÚMč jsme správci obchodního centra. Jak postupovat při rozúčtování, když nemáme osazené měřiče a jeden z nájemců své pronajaté pro.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 18. 02. 2009, od: Jana Zilvarová
Nadpis:
Neumožnění odečtu. 
Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak máme jako SVJ při rozúčtování vodného postupovat v případě, že jeden z vlastníků bytu odmítne umožnit.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 18. 02. 2009, od: Pavel Beneš
Nadpis:
Rozúčtování nákladů za teplo. 
Otázka:
Vlastním byt 2+1 v pětipatrovém cihlovém domě.Byt je vybaven měřiči tepla a nachází se v přízemí a jedná se o krajový byt.Pod dvěma místno.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 15. 02. 2009, od: Kateřina
Nadpis:
Rozúčtování tepla a teplé vody nájemníkům. 
Otázka:
Dobrý den, prosím poraďte mi jak vyúčtovat teplo a teplou vodu nájemníkům. Koupili jsme s rodinou panelový dům, který má čtyři bytové jednot.... 
 
Zobrazit



Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94
 
 
Zeptejte se nás!
Údaje označené * jsou povinné.