Poradna ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.

Před přidáním otázky si projděte záložku "Časté dotazy FAQ" nebo dříve položené dotazy, které jsou publikovány o kousek níže nebo na dalších stránkách (1, 2, 3, ... ) této poradny.
Odpověď na Vaši otázku může být právě tam.

Nejasné či nekonkrétní dotazy nebo dotazy nesouvisející s rozúčtováním nákladů za dodávky tepla nebo vody budou administrátorem vymazány.

Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady ARTAV a z hlediska práva čR mají informační charakter. Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.

Filtr odpovědí

Datum:    Text:  

Formulář pro přidání otázky je ZDE.

 
 
… z 26. 12. 2006, od: Kolářová
Nadpis:
Jak s podlahovým topením? 
Otázka:
Jak postupovat při rozúčtování tepla, když v jednom bytě, kde je podlahové topení, nelze nikde osadit RTN. vyhl.372/2001 Sb to neřeší..... 
 
Zobrazit
 
 
… z 23. 12. 2006, od: Jiří Mikač
Nadpis:
Poměrová měřidla 
Otázka:
Dobrý den, jsme SVJ a topení máme osazena poměrovými měřidly. Chtěl bych se zeptat, kdo je vlastníkem těchto poměrových měřidel, tzn. kdo hr.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 18. 12. 2006, od: Mojmír
Nadpis:
Termín pro periodické ověření vodoměru 
Otázka:
Jak často se musí vyměňovat bytové vodoměry na studenou vodu? A podle jaké vyhlášky? Myslím si, že když se točí, tak je není třeba vymě.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 13. 12. 2006, od: Yvona Nedorostova
Nadpis:
Rozuctovani tepla dle vyhlasky c. 372/2001 Sb. 
Otázka:
Chtela jsem se zeptat, kdyz uz nam byly dany meraky tepla a rozuctovavalo se to podle skutecne spotreby, co jsme chteli. Tak nam MRA. Havirov oznamila let.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 12. 12. 2006, od: Holická Jiřina
Nadpis:
Odmítnutí odpařovacích indikátorů 
Otázka:
Koupili jsme byt do osobního vlastnictví, vyměnili radiátory a odmítáme si na ně nechat připevnit trubičkové odpařovací indikátory, které maj.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 12. 12. 2006, od: Stanislava Paseková
Nadpis:
Platnost vyhlášky 
Otázka:
Platí vyhláška 372/2001 i pro vlastníky domů (nebytové prostory), ve kterých je úmístěna plynová kotelna a tato rozvádí jen teplo jednotliv.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 08. 12. 2006, od: Jana Nováková
Nadpis:
umístění digitálních měřidel na radiátor 
Otázka:
Dobrý den, ve kterém místě přesně má být umístěn na radiátoru digitální poměrové měřidlo. Byl u nás známý, který řekl, že máme.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 02. 12. 2006, od: Jeřábek J.
Nadpis:
vyúčtování záloh vodného a stočného a spol el.energie 
Otázka:
Prosím o sdělení odpovědí na následující otázky : V domě není osazen vodoměr pro studenou vodu / je umístěn v šachtě na ulici společný.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 28. 11. 2006, od: Irena
Nadpis:
kdy se sepne termostat na topení 
Otázka:
prosím o vysvětlení. Máme měřáky na topných tělesech a nastavení teploty od 0 do 5. V ostatních místnostech máme nastavenou teplotu na 2 až 3.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 21. 11. 2006, od: J. Houdková
Nadpis:
"Poměrová měřidla" a cejchování 
Otázka:
Dobrý den, mám na tělesech ústředního topení namontovány poměrové měřiče firmy Techem, která nemají výrobní čislo, nejsou cejchovány a .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 21. 11. 2006, od: Vocílka
Nadpis:
Platba 
Otázka:
Dobrý den, může si rozúčtovatel požadovat úplatu za seznámení s podklady se způsobem rozúčtování na základě vyhlášky 372/271,§7,odst.3 .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 13. 11. 2006, od: Ježdíková
Nadpis:
korekce +40% -40% 
Otázka:
Proč vyhláška 372/2001 Sb. stanoví korekci ? Proč musí majitel domu z tohoto důvodu změnit spotřební a základní složku? Proč si nemůže n.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 13. 11. 2006, od: Kateřina Segečová
Nadpis:
Termín předání vyúčtování 
Otázka:
V září 2005 jsem prodala byt v osobním vlastnictví, ale doposud jsem neobdržela přehled vyúčtování za rok 2005. Správcovské firmě jsem poskyt.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 10. 11. 2006, od: Miroslav Trsek
Nadpis:
Poviné ověřování vodoměrů 
Otázka:
Mám ještě jeden dotaz a to zda-li existuje nějaký právní postup,jak donutit správce a sdružení, dodržovat lhůty platnosti vodoměrů. V mém p.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 10. 11. 2006, od: Miroslav Trsek
Nadpis:
Rozdělení tepla na ohřev TUV a na ÚT 
Otázka:
V domě máme vlastní výměník, dodávané teplo je měřeno pouze na vstupu.Výměník je provozován jak pro ÚT i TUV, náš správce při zůčtová.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 07. 11. 2006, od: Ivan Z.
Nadpis:
Vyregulování systému po zateplení 
Otázka:
Otopná soustava našeho panelového obytného domu byla v minulosti hydraulicky vyregulována podle zpracovaného projektu. Nyní po 8 letech došlo ke ko.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 07. 11. 2006, od: ·Rezníčková Miluše
Nadpis:
Teplota v bytě 
Otázka:
Bydlíme v 8 pos.přímo pod střechou.Dvě místnosti jsou rohové.V těchto pokojích se se vytváří v horních rozích plíseň.Máme vlastní plynovo.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 06. 11. 2006, od: Pavlisce
Nadpis:
Zvýšení záloh na vodu? 
Otázka:
Dobrý den, bydlím se svojí babičkou v domě s majitelem v Praze10 - Vršovicích. Žijeme v bytě kam je zavedena pouze studená voda, teplou si ohív.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 06. 11. 2006, od: Ferenc Emil
Nadpis:
Účet za topení 
Otázka:
Dobrý den, správní firma mi do výučtování za teplo započetla i období, kdy se v domě ve kterém bydlím topí plynem pouze na teplou vodu. Ja tep.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 05. 11. 2006, od: vendula
Nadpis:
"Měřiče" tepla 
Otázka:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na obecní byt. Má babička převzala obecní byt se 4 topnými tělesy a ani na jednom nejsou měřáky tepla. maji.... 
 
Zobrazit



Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94
 
 
Zeptejte se nás!
Údaje označené * jsou povinné.