Poradna ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.

Před přidáním otázky si projděte záložku "Časté dotazy FAQ" nebo dříve položené dotazy, které jsou publikovány o kousek níže nebo na dalších stránkách (1, 2, 3, ... ) této poradny.
Odpověď na Vaši otázku může být právě tam.

Nejasné či nekonkrétní dotazy nebo dotazy nesouvisející s rozúčtováním nákladů za dodávky tepla nebo vody budou administrátorem vymazány.

Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady ARTAV a z hlediska práva čR mají informační charakter. Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.

Filtr odpovědí

Datum:    Text:  

Formulář pro přidání otázky je ZDE.

 
 
… z 05. 11. 2006, od: Karel Reis
Nadpis:
Ohřev teplé užitkové vody 
Otázka:
Je někde stanovena spotřeba tepla v GJ na ohřev 1m³ vody na 50 °C ? Díky za odpověď s přáním dobrého dne..... 
 
Zobrazit
 
 
… z 02. 11. 2006, od: Petr Toman
Nadpis:
Koeficient dle § 4 odst. 4 
Otázka:
Všichni nájemníci v domě máme na radiátorech měřáky tepla.Jednotlivé byty topí podle své potřeby, někdo více šetří jiný méně. V rozů.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 26. 10. 2006, od:
Nadpis:
Kdo může dělat rozúčtování 
Otázka:
Prosím, pokud můžete, pošlete mi informaci, podle které vyhlášky nebo metodiky se provádí měření spotřeby a vyúčtování tepla a zda je mož.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 25. 10. 2006, od: Vykoupilová Šárka
Nadpis:
Vytápění mimo topnou sezónu 
Otázka:
četla jsem v novinách, že k vytápění bytů po nebo před topnou sezonou musí mít organizace, která vytápění zajišťuje, souhlas vlastníka byt.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 23. 10. 2006, od: František Kadlec
Nadpis:
Meřiče tepla 
Otázka:
Dobrý den, jaké jsou přibližné náklady na instalaci měřičů tepla v bytě se 4 radiátory. Jaký typ měřičů je nejvhodnější?.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 16. 10. 2006, od: skairi
Nadpis:
Vyúčtování služebního bytu 
Otázka:
Dobrý den, mám tento dotaz, organizace má služební byt v podkroví v jednom malém domě vedle firmy, jiný nemá. V celém podkroví bydlí jeden n.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 14. 10. 2006, od: Novotná
Nadpis:
Jak vyúčtovat TUV a teplo? 
Otázka:
Dobrý den, bydlím v družstevním bytě.Představenstvo družstva mi účtuje TUV a teplo dle velikosti bytu, tedy podle metrů čtverečních.Existuje m.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 13. 10. 2006, od: Šmat Jiří
Nadpis:
Pevné vyzařovací plochy 
Otázka:
Mám dotaz na pevné vyzařovací plochy což náš rozúčtovatel označuje "PVP". Rozdělení základní a spotřební složky máme 50/50%. O spotřebn.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 11. 10. 2006, od: Alena Kinclerová
Nadpis:
K čemu jsou nám měřáky 
Otázka:
Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, jestli když máme v domě všichni měřáky, musíme platit teplo podle výpočtu dle vyhlášky 372/2001 nebo b.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 09. 10. 2006, od: Jitka Neugebauerová
Nadpis:
reakce na dotaz p. Kazdy 
Otázka:
Přeji pěkný den, zřejmě jsme s p. Kazdou členové stejného BD Dubina II a máme stejný problém. Beru vyjádření Artavu, ale je zvláštní, že .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 09. 10. 2006, od: Jana Hyklová
Nadpis:
Výměna vodoměru 
Otázka:
Při povinné výměně vodoměru bylo zjištěno, že je vodoměr prasklý. Nyní po mně požadují, abych škodu nahradila. Vodoměr jsem záměrně nep.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 04. 10. 2006, od: Lenka
Nadpis:
účtování vody v nebytovém prostoru 
Otázka:
Mám pronajatou kancelář (nebytový prostor) a byla mi vypočítána spotřeba vody 120 l/osoba/den. Zdá se mi to příliš a je to vlastně nereálné .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 02. 10. 2006, od: Václavík
Nadpis:
Stejné byty, různé náklady? 
Otázka:
V bytovém domu SVJ jsou 3 stejné byty nad sebou. Tři pokoje v těchto bytech jsou umístěny tak, že dva obytné jsou u protilehlých fasád a třetí .... 
 
Zobrazit
 
 
… z 29. 09. 2006, od: Miroslav Kazda
Nadpis:
Skandální rozúčtování tepla 
Otázka:
Kolaudace bytového domu proběhla 1.6.05. Byt.dům je ve spoluvlastnictví města 51% a byt.družstva 49%. Někteří nájemníci si stěžují na špatn.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 25. 09. 2006, od: houstekovi
Nadpis:
Koeficienty 
Otázka:
Jsou někde uvedeny podmínky pro určení koeficientu na polohu bytu? Děkuji za odpověď Ivan Houštěk.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 24. 09. 2006, od: Blanka Bonevová
Nadpis:
Koeficienty pro ZPP 
Otázka:
Prosím o sdělení, jaký je koeficient pro ZPP bytu místností vedených jako šatny, ve kterých se nacházejí radiátory..... 
 
Zobrazit
 
 
… z 20. 09. 2006, od: Stanislav Mareš
Nadpis:
Stanovení výkonu radiátoru 
Otázka:
Jsme společenství vlastníků bytů, měnil jsem staré radiatory za nové, uvádim pro jednoduchost výpočtu pouze největší radiatir v bytě. Jedná.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 12. 09. 2006, od: Šmat Jiří
Nadpis:
Koeficienty polohy místnosti 
Otázka:
Stále se zabýváme rozúčtováním tepla v nově zřízené termoregulační soustavě s indikátory EITN. Byty ve spodních partech jsou podstatně zne.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 09. 09. 2006, od: Ivo
Nadpis:
Kdy platí vyhláška? 
Otázka:
Vlastním bytový dům. Platí pro mě vyhl. 372/01 nebo mohu zvolit jakýkoliv způsob rozúčtování nákladů na teplo. Musím instalovat odečítací.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 08. 09. 2006, od: ZUŠ
Nadpis:
Metodika rozúčtování náladů 
Otázka:
Dobrý den, prosím Vás, je možné, aby rozúčtování nákladů na vytápění a TUV nájemcům jednotlivých prostor ve 100% nebytovém objektu (měř.... 
 
Zobrazit



Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94
 
 
Zeptejte se nás!
Údaje označené * jsou povinné.