§ 2 odst. b vyhl 372/2001

  1. ARTAV
  2. § 2 odst. b vyhl 372/2001
ostatni

Text otázky

řídí se rozúčtování nákladů na teplo v domě s vlastním plynovým kotlem a 12 byty vyhláškou 372/2001? Nebo se jedná o § 2 odst. b.? Náklady na topení jsou počítány ze spotřeby plynu a odměny topiče. Teplo se rozpočítává dle podlahové plochy, ale pouze bytů, nebytové prostory se nezapočítávají. Je to správné?

Odpověď na otázku

ANO řídí, protože Váš dům (zúčtovací jednotka) přesně splňuje první větu definice citovaného paragrafu i odstavce (vytápěním – ústřední vytápění pomocí otopné soustavy ovlivňující zúčtovací jednotku, kterou prochází, napojené na společný zdroj tepelné energie). Oním společným zdrojem je plynový kotel pro 12 bytových jednotek.Pro vysvětlení pojmů uvádíme, že další část textu §2, odst. b) definuje, že vytápěním není vytápění bytů a nebytových prostorů prostřednictvím samostatných etážových okruhů. Etáž je rovina, vrstva, podlaží, poschodí, tedy samostatný zdroj tepla pro každou bytovou jednotku.

Menu