Administrativní budova

  1. ARTAV
  2. Administrativní budova
ostatni

Text otázky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na povinnost instalace indikátorů v případě, kdy je administrativní budova zapsána na KN a konkrétním LV jako objekt k trvalému bydlení tedy rodinný dům. Ve skutečnosti zde jsou kanceláře, tedy více uživatelů (konečných spotřebitelů tepla) s kterými jsou uzavřeny nájemní smlouvy. Objekt je vytápěn centrálně a doposud se zde náklady na teplo rozúčtovávaly paušálně na m2. Je v tomto případě také povinnost osadit na topení indikátory topných nákladů? Děkuji za odpověď

Odpověď na otázku

Podle §7, odst. 7 zákona o hospodaření energií (ve znění č.318/2012Sb.) se povinnosti dle odstavce 4, písm. a), tedy vybavit vnitřní tepelná zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie konečným uživatelům, nevztahují pouze na rodinné domy a stavby pro rodinnou rekreaci.Pro ostatní případy, jako je i ten Váš je povinnost jednoznačně definována.

Menu