Cena za GJ.

  1. ARTAV
  2. Cena za GJ.
ostatni

Text otázky

Dobrý den. Mám dvě otázky týkající se vytápění pronajatého bytu. Vlastník nemovitosti nám účtuje za GJ tepelné energie 599,-Kč a od roku 2009 to má být 688,-Kč. Jedná se o dálkově dodávané teplo z plynové kotelny. Může být tato částka adekvátní a co ceny stanovené českým regulačním úřadem? Mám jako nájemník povinnost využívat způsob vytápění určený vlastníkem, nebo můžu říct: "Tak drahé teplo nechci" a využít alternativní způsob vytápění? Děkuji za odpověď

Odpověď na otázku

První otázku musíte položit na jiném odborném portále, např. http://www.teplo.cz/index.php3, neboť naše ON-LINE poradna se zabývá problematikou rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody.Na druhou otázku je odpověď jednoznačná ANO máte povinnost využívat stávající způsob vytápění, který byl s objektem kolaudován.Tuto povinnost naleznete v Občanském zákoníku, § 689, odst. 1. “ Nájemce a osoby, které žijí s nájemcem v bytě, jsou povinny řádně užívat byt, společné prostory a zařízení domu a řádně požívat plnění, jejichž poskytování je s užíváním bytu spojeno.“

Menu