Dle čeho se rozúčtuje voda

  1. ARTAV
  2. Otázky
  3. Dle čeho se rozúčtuje voda
ostatni

Text otázky

Dobrý den,ráda bych se zeptala, dle čeho se rozúčtovávají náklady na vodu v SVJ. Předpisy týkající se základní či spotřební složky jsou mi známy, spíše mi jde o to, že ve výúčtování pro rok 2012 mám v tabulce voda uvedeno "Podl. plocha pro SPV: 46,1" a za rok následující "Podlahová plocha pro SPV: 87,75"... má-li se to vztahovat k bytu, ten má plochu 4http://www.artav.cz/secure/genimage.php6,6, coz by zhruba odpovidalo r.2012... O kterou podl. plochu se tedy jedná? Druhým dotazem by pak byl údaj v tabulce SPV-byt, zde mám KS-PS za 2012 uveden 12,4 (ve 2012 jsme zde bydleli pouze 5 měsíců) a za 2013 je zde 57.74 s tím, že koncový stav nebyl odečten (odečet v tomto období skutečně proveden nebyl nikomu v domě, pracovník prostě nedorazil), nejsem si vědoma, že by moje průměrná spotřeba rostla v souladu s růstem těchto čísel. Je tento postup oprávněný? Přiznám se, že se v těchto věceh prozatím neorientuji, budu ráda, pokud mě vyvedete z mého omylu nebo mě naopak utvrdíte v tom, že má smysl řešit věc reklamací. Děkuji

Odpověď na otázku

Studená voda se na základě cenového výměru Ministerstva financí č.1/2013 účtuje zásadně podle písemné dohody uzavřené mezi odběratelem a spotřebiteli účastnícími se tohoto rozúčtování. Nedojde-li k dohodě nejméně s polovinou spotřebitelů, provede se rozúčtování podle počtu obyvatelů bytu v závislosti na vybavení bytu (s využitím směrných čísel). Teplá voda se rozúčtovává dle §5 vyhlášky 372/2001 Sb.S dotazy týkajících se konkrétně vašeho bytu a objektu se musíte obrátit na majitele objektu, který je dle §7(3) povinen seznámit konečného spotřebitele na jeho žádost s podklady, ze kterých vyúčtování vychází, případně se způsobem rozúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění a nákladů na poskytování teplé užitkové vody mezi ostatní konečné spotřebitele v zúčtovací jednotce.

Menu