Dotaz k vyůčtování

  1. ARTAV
  2. Dotaz k vyůčtování
ostatni

Text otázky

Máme klubovnu ve sklepě v bývalé sušárně prádla v paneláku.Celé toto topné období se byt 3a1 nad ní rekonstruoval a byly sundány radiátory.Dvě zdi jsou venkoví se zateplením od výše terénu a ostatní dvě sousedí se sklepními prostory.Okna jsou tři malá sklepní.Máme doplácet za teplo 12 tis.kč.Můžeme žádat o slevu z důvodu nevýtopnosti místnosti 40m2 ? Děkuji.S pozdravem Čsop Roháči,Rožmitál pod Třemšínem,596.

Odpověď na otázku

Rozúčtování nákladů na dodávku tepelné energie pro vytápění se provádí podle §4 vyhlášky 372/2001Sb. a ta slevy neumožňuje.Důvod je prostý, rozúčtovávají se náklady celého objektu mezi jednotlivé konečné spotřebitele a jakákoliv dílčí sleva by se tak automaticky přenášela na všechny ostatní konečné spotřebitele, jako přirážka.Vaše klubovna je bývalý společný prostor objektu a možnou odpověď nad rámec vyhlášky hledejte v nájemní smlouvě nebo smlouvě o dodávce tepla.V každém případě je třeba prověřit, zda byla rekonstruovanému bytu účtována základní složka nákladů dle §6, odst. 2 stejné vyhlášky. Právě toto ustanovení, týkající se bytů a nebytových prostor odpojených od vnitřního rozvodu vytápění, má za úkol ochránit ostatní konečné spotřebitele před nepřiměřenými náklady.

Menu