Dotaz na zohlednění půdního bytu při rozúčtovaní za topení

  1. ARTAV
  2. Dotaz na zohlednění půdního bytu při rozúčtovaní za topení
ostatni

Text otázky

Dobrý den. Existuje zákon na zohlednění rozúčtovaní topení v posledním patře domu ?(6p. byt pod rovnou střechou). Máme vlastni kotelnu v domě, která je i pro vchody o stejném počtu bytu vlevo i vpravo (takže kotelna napojená na 3 vchody o 6p. a 21 bytu na dům)Můj dotaz je jestli je zákon na zohlednění, že bydlím v 6 patře pod střechou a taky, že již více jak rok pod námi v 5p. nikdo nebydlí.Každý rok porovnáváme se sousedem o dvě patra pod námi faktury za služby. Tento rok před cca... měsícem nám namontovala Fa digit. měřiče a přivedli mě na tuto myšlenku, že by se mělo zohledňovat topnou hodnotu jak v přízemních bytech tak bytu v posledním patře domu, bytu Jižní strany a taktéž rohových bytu. Podle rozúčtování které jsem měl možnost porovnat tak faktury a hodnoty za topení a metráž bytu máme zcela stejné jen se liší spotřebou vody. Přeci nám nemůžou účtovat stejné hodnoty za topení jak sousedovi ve 3 patře ?Pokud je na toto nějaký zákon můžete mi poslat na něj odkaz ?Děkují s přáním hezkého dne Pitt

Odpověď na otázku

Dokud jste neměli v bytech individuální měřiče nebo indikátory vytápění na otopných tělesech, nebylo co zohledňovat. Všichni platili stejně na 1m2 plochy bytu. Až se bude rozúčtovávat rok, ve kterém už budete mít měřiče či indikátory vytápění, bude se registrovaná spotřeba tepla korigovat polohou bytu. Tedy, jak jste správně poukázal, byty v prvním a posledním podlaží, které mají objektivně vyšší spotřebu tepla, budou mít registrovanou spotřebu korigovanou příslušným koeficientem, menším než jedna. Vyhláška MMR č. 372/2001 Sb., podle které se provádí rozúčtování na tento problém pamatuje v §4.

Menu