dům bez měřáků

  1. ARTAV
  2. dům bez měřáků
ostatni

Text otázky

Dobrý den. Nastěhoval jsem se do osmipodlažního domu. Byt ktery jsem poridil je neobydleny, vrekonstrukci, jejiz dokončení je plánováno na březen. Tzn, 8 mesicu nikdo nevyuziva radiatory, ktere jsou odstraneny pro sve stari a nove lezi zabalene v koute. Dum nema meraky. Rad bych se zeptal zda jemozne zadat nahradu za teplo ktere jsem necerpal a jakym zpusobem? Je mozne presvedcit SVJ o uzivani meraku. Byt ma nova plastova okna a ja nepretapim. Prijde mi nefer platit za ostatni. Dekuji za Vas cas, s pozdravem J.Skala

Odpověď na otázku

Vážený pane,žádat náhradu za teplo, které jste „nečerpal“ z Vámi popisovaných důvodů jemožné jedině po projednání se SVJ, pokud se rozhodne Vám jakkoliv vyhovět.Na takovouto náhradu však nemáte právní nárok, neboť v případech, kdy nejsouv bytové jednotce instalovány indikátory vytápění nebo měřiče tepelnéenergie, provádí vlastník objektu rozúčtování dle vyhlášky č. 372/2001Sb.§4, odst. 5 a to podle započitatelné podlahové plochy.Na Vás tedy (při odpojení radiátorů) má připadat úhrada vyplývající z §6,odst. 2 (byt odpojený od vnitřního rozvodu vytápění – byť i dočasně)vypočtená podle následujícího postupu:1. dle §4, odst. 1 vyhlášky se rozdělí celkové náklady na tepelnou energiina základní složku (min 40% až max 50%) a spotřební složku (60% až 50%),2. dle §4, odst. 2 vyhlášky se základní složka rozdělí v poměru velikostízapočitatelných ploch bytů.Jak máte přesvědčit SVJ (aby používalo měření nebo indikaci spotřeby teplav jednotlivých bytech) Vám poradit můžeme: Vysvětlete jim, že je tospolehlivý a ověřený způsob, který vede uživatele bytu k lepšímu hospodařenís teplem a tím i ke snížení celkové spotřeby tepla v domě. Výsledkem jecelkové snížení nákladů na vytápění a úspora pro všechny, pro lépehospodařící zvlášť.

Menu