Fyzická kontrola vodoměrů???

  1. ARTAV
  2. Fyzická kontrola vodoměrů???
ostatni

Text otázky

Jsme SVJ a zajímá mě, jak provádět odečty vodoměrů resp. zda je majitel bytu povinen vpustit do bytu osobu, která je oprávněna odečet vody provést, za účelem fyzické kontroly naměřených hodnot a celkového stavu měřidla (plomby, manipulace s měřidlem atd.). Pro nájemníky je toto ošetřeno v Občanském zákoníku § 692 odst.3. Jak je to ale s kontrolou u vlastníků bytu????? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Pro vlastníky bytů platí v čR zákon o vlastnictví bytů č. 72/1994 v jeho platném znění, který v § 13, odst. 4 jednoznačně tuto povinnost vlastníkovi jednotky definuje. Ten je povinen umožnit instalaci a údržbu zařízení pro měření tepla a vody v jednotce a umožnit odečet naměřených hodnot.

Menu