GJ na m2 za rok

  1. ARTAV
  2. GJ na m2 za rok
ostatni

Text otázky

Ve vyhlášce č. 194/2007 Sb je uvedena spotreba 0,6GJ na m2 za rok.Minimalne deset let toto platilo/0,7GJ-vyska stropu 3m/ i v nasem dome.Spotreba za rok 2010 se nahle zvedla dvojnasobne-na 1,12GJ na m2 zarok.Zhorseni kvality obvodovych zdi domu nepredpokladam,presto by me zajimalo,jestli dodavatel tepla neporusuje zakon?Podle vlastnika /MU/ 0,6GJ plati pouze u nově kolaudovanych domu a v nasem pripade muze byt spotreba navysena o 40 procent.Pisemna reklamace probiha.Dekuji za odpoved.

Odpověď na otázku

Dodavatel tepla není odpovědný za zvýšení dodávek tepla a v této věci zákon určitě neporušuje. O nárůst spotřeby tepla by se měl zajímat především vlastník objektu, který je smluvním partnerem dodavatele tepla. Prvním krokem by měla být analýza možných příčinpopisovaného nárůstu a pak případné provedení kontroly patního měřiče teplav souladu ustanoveními zákona č.505/1990 o metrologii. Co se týče měrnýchukazatelů spotřeby tepelné energie na vytápění, je toto upraveno v §5 Vámizmíněné vyhlášky a stanovisko vlastníka je správné.

Menu