Je nutno využívat instalované měřiče tepla?

  1. ARTAV
  2. Je nutno využívat instalované měřiče tepla?
ostatni

Text otázky

Dobrý den, máme v bytech od rijna 2007 měřiče tepla. SVJ nyní rozhodlo, že bude teplo účtovat paušálem a ne podle těchto koncových měřičů. Mají na to právo, nemusí se řídit vyhláškou 372/2001 ?Je nebo není tato vyhláška závazná?Děkuji za odpověď. Zuzana Smékalová

Odpověď na otázku

Vyhláška MMR č.372/2001Sb. je závazná pro všechny majitele vícebytových domů vybavené ústředním vytápěním, bez ohledu na formu vlastnictví domu.Pokud jsou bytové jednotky vybaveny funkčními měřiči tepla nebo indikátory, postupuje vlastník při rozúčtování v souladu s § 4, odst. 1, 2 a 3, případně dalších této citované vyhlášky.

Menu