Kalorimetry a použití koeficientů

  1. ARTAV
  2. Kalorimetry a použití koeficientů
legislativa

Text otázky

Dobrý den, které koeficienty se použijí v bytovém domě s kalorimetry pro rozúčtování tepla? Máme stanovenou započitatelnou podlahovou plochu. Bude se spotřeba dle kalorimetrů upravovat pouze koeficientem tepelných ztrát (předpokládám, že je to jiné názvosloví pro polohový koeficient?) ?Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Ano, Vaše domněnka je správná: Náměry bytových měřičů tepla se korigují pouze koeficienty polohy (terminologie není zcela ustálená). Platí však i další ustanovení zákona 67/2013 Sb., §6 a dalších, zejména limity pro minimální a maximální účtovanou platbu za 1m2 započitatelné podlahové plochy stanovené vyhl. 269/2015 Sb.

-japo-

Menu