Kdy se dělá vyučtovaní tepla a vody?

  1. ARTAV
  2. Kdy se dělá vyučtovaní tepla a vody?
ostatni

Text otázky

Dobry den,chtel bych se zeptat,ktery mesic se bezne dela vyuctovani tepla a vody...?Bydlim v Havířově a byt spravuje druzstvo i kdyz ja mam byt v os.vlastnictvi...Diky za odpoved...

Odpověď na otázku

Termín vyúčtování stanoví vlastník domu po dohodě s dodavatelem tepla. Je to dáno vyhláškou MMR číslo 372/2001 Sb., ve které se mj. uvádí:V §2. odst.(h): Zúčtovací období je období, za které vlastník provede rozúčtování a následné vyúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění a nákladů na poskytování teplé užitkové vody. Zúčtovací období je nejvýše dvanáctiměsíční a jeho počátek stanoví vlastník po dohodě s dodavatelem, V §4. odst.(5): Odečty měřičů tepelné energie nebo indikátorů vytápění u konečných spotřebitelů provádí vlastník nejméně jednou ročně, vždy však ke konci zúčtovacího období.V §7. odst.(1) Náklady na tepelnou energii na vytápění a náklady na poskytování teplé užitkové vody připadající na konečné spotřebitele v zúčtovací jednotce se vyúčtovávají nejméně jednou ročně, a to nejpozději do 4 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacího období. V tomto termínu vlastník zajistí, aby s konkrétním vyúčtováním byl písemně seznámen konečný spotřebitel.

Menu