koeficient korekce spotřeby

  1. ARTAV
  2. koeficient korekce spotřeby
ostatni

Text otázky

Dobrý den,Dle vyhlášky 372/2001 je možný rozdíl v nákladech na vytápění na m3 +-40% průměru. Za loňský rok celá měrná jednotka spotřebu 612.03GJ což odpovídá 278663.4Kč, podlahová plocha celkem 2442.22m2, celkem spotřebních čísel 2477382.119, průměrné náklady na m2 jsou 114.1Kč. Plocha našeho bytu je 71.53m2 Po přenásobení koef. polohy atd. je náměr na našich měřičích 23179.65SSP. Koeficientem korekce spotřeby 2.329 je naše spotřeba zvednuta na 53975.423SSP, čímž se dostáváme na celkovou částku za teplo o 15% nižší než je průměr. Je tento postup v pořádku? neměl by být koef. korekce nákladů takový, abychom se dostali právě na 40% nižší spotřebu než průměr? Podíl základní složky za teplo je 40%. Předem díky za odpověď, na družstvu mi na moje otázky nedokázali odpovědět, že prý to počítá program a že to tak je. Jestli jsem neuvedl všechny potřebné údaje, tak je doplním. Pokorný

Odpověď na otázku

Vyhláška 372/2001 uvádí v §4., odst.4 pouze nejvyšší přípustné odchylky nákladů od průmšru, ale neznamená to, že celý uvedený rozsah +-40% je nutno využít. Koeficientem korekce spotřeby se zřejmě rozúčtovatel snažil postihnout prostupy tepla z bytu do bytu a naplnit tak co nejlépe smysl vyhlášky, který je nejlépe vyjádřen v odst.(3) téhož paragrafu.Z Vašeho vylíčení případu nelze usoudit, že by vaše vyúčtování bylo provedeno chybně.

Menu