korekční jednotky

  1. ARTAV
  2. korekční jednotky
legislativa

Text otázky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda a kdy došlo k legislativní změně pro případné udávání a výpočet korekčních jednotek. Do roku 2017 jsem ve svém ročním individuálním vyúčtování topných nákladů měla uváděny bud korekční jednotky přičítané nebo odečítané, ale ve vyúčtování od roku 2018 nejsou korekční jednotky již uváděné vůbec, ale je přidána pouze informace o podílu příjemce služeb na vytápění k průměru k objektu ( např. 0,92 nebo 1,3). Rozúčtování topných nákladů našemu bytovému domu provádí společnost ISTA. Prosím o sdělení případné nové legislativní normy, podle které je rozúčtování nyní prováděno. Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Současně platná pravidla pro rozúčtování nákladů na vytápění a dodávky teplé vody jsou stanovena v obecně platných předpisech (zákon 67/2013 Sb. a vyhl. 269/2015 Sb.) a platí beze změny od 1. 1. 2016.

Máte-li konkrétní dotazy k Vašemu vyúčtování, respektive k jeho změnám v posledních létech, požádejte o vysvětlení společnost ista ČR, která provádí rozúčtování pro Váš dům.

-japo-

Menu