Mění se výše koeficientu kss?

  1. ARTAV
  2. Mění se výše koeficientu kss?
ostatni

Text otázky

Dobrý den, mám pár dotazů ohledně výše kouficientu Kss:1) z čeho se určuje výše koeficientu, kterým se přeúčtovává spotřeba tepla při překročení 40% průměrné spotřeby všech členů SVJ?2) Je tato hodnota pro daný byt konstantní (myšleno jde o stále stejné číslo) v případě, že nedošlo k žádným úpravám na domě, v bytě ani k novému tepelnému auditu?3) Je v pořádku, že za poslední 3 roky je výše koeficientu ve vyúčtování tepla pro daný byt pro jednotlivá období pokaždé úplně jiná (s každým rokem vyšší...)?Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Korekci vyúčtování pro dodržení ustanovení vyhl.372/2001 Sb., §4, odst.(4) provádí každý rozúčtovatel dle vlastní metodiky po dohodě s majitelem domu. Obecně platné předpisy nestanovují žádný jednotný ani doporučený postup. Pokud rozúčtovatel provedl korekci pomocí nějakého koeficientu, bude tento koeficient platný pouze pro dané rozúčtování. V každém zúčtovacím období (v každém roce) bude stanoven jiný koeficient vycházející z podkladů pro rozúčtování daného období.

Menu