Mění se výše koeficientu kss?

  1. ARTAV
  2. Mění se výše koeficientu kss?
ostatni

Text otázky

Dobrý den, mám pár dotazů ohledně výše kouficientu Kss:1) z čeho se určuje výše koeficientu, kterým se přeúčtovává spotřeba tepla při překročení 40% průměrné spotřeby všech členů SVJ?2) Je tato hodnota pro daný byt konstantní (myšleno jde o stále stejné číslo) v případě, že nedošlo k žádným úpravám na domě, v bytě ani k novému tepelnému auditu?3) Je v pořádku, že za poslední 3 roky je výše koeficientu ve vyúčtování tepla pro daný byt pro jednotlivá období pokaždé úplně jiná (s každým rokem vyšší...)?Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Pro úpravu vyúčtování, kterou má být zajištěno dodržení vyhl.372/2001 Sb.§4, odst.4. není předepsán žádný konkrétní postup. Někteří rozúčtovatelé zavádějí koeficient Kss. Pro jeho výpočet není stanoven žádný postup. Záleží jen na schopnostech a zkušenostech rozúčtovatele a jeho dohodě s majitelem domu. Je zcela přirozené, že tento koeficient bude každým rokem jiný.

Menu