Měřák na teplou vodu

  1. ARTAV
  2. Měřák na teplou vodu
meridla

Text otázky

Zdravím a obracím se na Vás s dotazem. V předchozích letech jsme obývali byt ve 4 osobách a spotřeba teplé i studené vody se pohybovala kolem 20 kubíků za rok. V loňském roce, kdy jsme obývali byt pouze ve dvou osobách ukázal měřák na teplou vodu trojnásobné zvýšení na 60 kubíků, přičemž měřák na studenou vodu ukázal opět kolem 20 kubíků. Je možné provést kalibraci měřáku na teplou vodu? Děkuji V. cibulka

Odpověď na otázku

Pokud máte za to, že naměřená spotřeba vody ve Vámi užívaném bytě je nadměrná, máte možnost podat písemnou žádost o úřední ověření tohoto poměrového vodoměru (formulář klientům zasíláme spolu se stanoviskem). Na základě výsledků šetření pak bude stanoven další postup.

Pokud bude ve státní zkušebně při ověření vodoměru zjištěno, že poměrové měřidlo nevyhovělo stanoveným limitům, bude Vám nadměrná spotřeba vody zohledněna v následném zúčtovacím období. Dovolujeme si Vás však upozornit, že v případě, kdy podružný vodoměr bude vykazovat správné hodnoty, bude Vám náklad za toto ověření naúčtován.

-kava-