meřák tepla

  1. ARTAV
  2. meřák tepla
ostatni

Text otázky

Dobrý den, provedli jsme rekonstrukci koupelny, kde jsme měnili i topení. Původní "tlusté trubky" ( bez ventilu) byly nahrazeny otopným žebříkem, který ventil na regulaci má. Musí mít i měřidlo? V celém bytě měřidla na topení máme. Pokud ano, prosím podle jakého zákona. děkuji

Odpověď na otázku

Má-li otopný žebřík v koupelně regulační ventil jde o regulovatelné otopné těleso, na kterém by měl být stejný indikátor vytápění jako na ostatních tělesech v domě (viz §7, odst. 4 vyhlášky č. 194/2007Sb.) Při rozúčtování je pak nutno vzít v úvahu, jsou-li žebříky s indikátory instalovány ve všech koupelnách, nebo jen v některých.Žádný zákon nepožaduje instalaci bytových měřičů, nebo indikátorů vytápění.Pokud jsou v domě použity indikátory, pro které byla vydána technická norma, je žádoucí, aby jejich instalace i využití odečtených údajů pro rozúčtování respektoval požadavky této normy. Jde převážně o indikátory vyráběné a provozované podle norem čSN EN 834 a čSN EN 835.

Menu