Měření tepla

  1. ARTAV
  2. Měření tepla
legislativa

Text otázky

Dobrý, den mám dotaz a nevím kam se obrátit. Byly nám nainstalovaný měřiče tepla na radiátory firma techem. Rozuctovani za rok 2021 jsem doplacela cca 2700kc za teplo. Na ondikatorech jsem měla naměřené 3248 a na druhém 5475 . Jedná se o krajní být 3+1 přízemí . Letos topime cca 14dni na trojku je tu zima a mám už naměřené 2094 a v druhé místnosti 3484 . Tak nevím jak postupovat ,abychom nezmrzli a hlavně finančně nezblaznili. Děkuji Frantová

Odpověď na otázku

Bylo zjištěno, že Váš dům není dostatečně tepelně izolovaný, má spotřebu asi 0,4 GJ/m2 za rok. Cena tepla také každým rokem roste, takže musíte počítat i s rostoucími náklady na vytápění. Nevýhodná poloha Vašeho bytu byla kompenzována snížením skutečných náměrů na indikátorech, které vykazují větší spotřebu tepla. Násobením náměrů koeficientem 0,75 byla Vaše registovaná spotřeba snížena o 25 %.

Doporučuji Vám vytápět na trochu nižší teplotu, maximálně 20 st. a raději se doma tepleji oblékat. Je to, samozřejmě, snížení Vašeho komfortu, ale chcete-li ušetřit, jinou cestu nevidím.

-japo-