měřiče TUV

  1. ARTAV
  2. měřiče TUV
ostatni

Text otázky

Existuje vhláška-zákon, dle kterého má vlastník bytového objektu povinnost osadit měřiče TUV v jednotlivých bytech? Výroba TUV je centrální- výměník. Děkuji Svobodová

Odpověď na otázku

V současné době žádná taková povinnost neexistuje. Záleží jen na rozhodnutí vlastníka domu.Existuje však vyhláška č. 372/2001Sb., která v §5, odst. 4 pro výpočet úhrady nákladů za TuV předpokládá pro část spotřební složky použití vodoměrů u konečných spotřebitelů. Tedy bytových vodoměrů.Jediná rada zní, požadujte po vlastníkovi provádění vyúčtování dle citované vyhlášky.

Menu