nárůst o 130%

  1. ARTAV
  2. nárůst o 130%
ostatni

Text otázky

Dobrý den, prosím, poraďte mi. Jsme Svj 18 bytů a 4 nebyty. Já nebyt. prostor. Moje vyúčtování tepla za rok 2009 neuvěřitelných 74 000,- (měřidla 3300 j. a poměr 50:50) v roce 2008 29 tis.(měřidla 3000 j. a poměr 40:60) a v roce 2007 32 tis. ( měřidla 3500 j. a poměr 40:60). V domě máme vlastní kotelnu se třemi okruhy na rozvod tepla. Já (prodejna- šetříme) a druhý neb. prostor (bufet a restaurace z nichž jeden netopí a druhý plýtvá) jsme sami na jednom okruhu. Mohu toto rozúčtování reklamovat? Po tel. mi bylo zděleno, že vyhláška 372 toto reguluje, ve prospěch souseda, který na malý prostor plýtvá??? V domě byly ostatní byty i nebyty v roce 2009 počítány poměrem 40:60. Je to legální? Byt za skoro stejné protopené jednotky(3500, poměr 40:60) platí 15OOO . Může to tak být? děkuji

Odpověď na otázku

Vážená paní Kastnerová. Pravidla pro zozúčtování naákladů na otop a teplou vodu určuje vyhláška 372/2001 Sb. . Podle § 4 odst. 1 a 2 může být poměr základní a spotřební složky nákladů pro rozúčtování nákladů na vytápění v rámci jedné zúčtovací jednoty v rozsahu 40/60 až 50/50 %.Povolené rozdíly nákladu na vytápění na jednotku započitatelné podlahové plochy (ochylky 40 % oproti průměru zúčtovací jednotky) určuje § 4 odst. 4. Protože se ve vašem případě jedná o nebytový prostor s odlišným způsobem vytápění, doporučuji provést kontrolu zda započitatelná podlahová ploch byla určena dle přílohy č. 1 výše uvedené vyhlášky.Vzhledm k tomu, že za rozúčtování je zodpovědný majitel objektu požadujte na majiteli (SVJ) doložení, že rozúčtování byloprovedeno v souladu s vyhláškou 372/2001 Sb. Text vyhlášly i metodického pokynu k dané vyhlášce naleznete na našich stránkách www: artav/odkazy/legislativa.

Menu