Nebytovy prostor

  1. ARTAV
  2. Nebytovy prostor
meridla

Text otázky

Dobry den,mam prosim dotaz,zda je majitel povinnen mit instalovane meraky na topeni a teplou vodu.Jsme v najmu,kde je 2xnebytovy prostor a 2xbytova jednotka,vse vytapi a vodu ohriva jeden plynovy kotel.Mereni je dost problematicke,proto zadame majitele o instalaci meraku.Nevime ale,zda je to jeho povinnost a nebo jen dobra vule. Moc dekuji za odpoved. Zahradkova

Odpověď na otázku

Zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií stanoví v § 7, že stavebník, vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek má povinnost vybavit, v případě bytových domů a víceúčelových staveb s dodávkou tepla nebo chladu ze soustavy zásobování tepelnou energií nebo s ústředním vytápěním nebo chlazením anebo společnou přípravou teplé vody každý byt a nebytový prostor přístroji registrujícími dodávku tepelné energie, kterými jsou stanovená měřidla podle zákona o metrologii anebo zařízení pro rozdělování nákladů na vytápění, v rozsahu a způsobem podle prováděcího právního předpisu.

Vzhledem k tomu, že váš objekt patrně není bytovým dome ve smyslu legslativy (má méně jak čtyři byty), tak povinnost instalovat měřidla nebo indikátory, vlastník budovy nemá.

Menu