Nefunkční vodomer

  1. ARTAV
  2. Nefunkční vodomer
ostatni

Text otázky

Dobry denvlastnim byt v bytovem dome SVJ. Spravcovska firma pri odectu spotreby vody zjistila nefunkcnost vodomeru s tim ze i odecet za rok 2005 byl "podivny"Nyni mi navrhuje ze za rok 2006 nam provede vyuctovani podle prumeru ostatnich bytu. Podle jakych parametru ma toto vyuctovani probehnout (m2, pocet hlasenych osob) Kdo je za funkcnost vodomeru odpovedny(do bytu jsem se pristehoval v roce 2003, kolaudovan byl v roce 2001), mohu pozadovat uhradu jeho vymeny po stavebni firme pripadne po prodejci bytu.Druhou otazkou je ochlazovani podlahy. Vlastnime byt vlehce zvysenem prizemi nad spolecnou garazi. V miste pod nasim balkonem je otvor do garaze, takze teplota vzduchu pod nasim obyvacim pokojem je rozhodne nizsi nez je zrejme uvazovano v projektu pro garaze uvnitr objektu(projekt jsem bohuzel nemel nikdy sanci videt). S jakou teplotou by se v takovem pripade melo uvazovat? Mohu po stavebni firmerespektive prodejci ci projektantovi)pozadovat dolozeni skladby podlahy a tepelneho odporu. Mohu v pripade nedodrzeni normy pozadovat zatepleni podlahy zespodu na naklady stavebni firmy ci prodejceDekujiPetr Lanik

Odpověď na otázku

Ad 1) Bytové vodoměry jsou součástí technického zařízení budovy a patří tedy vlastníkovi domu. Ten je povinen dávat vodoměry pravidelně ověřovat do autorizované zkušebny (vodoměry na studenou vodu jednou za šest let, vodoměry na teplou vodu jednou za čtyři roky). V případě, že vodoměr na teplou vodu měří špatně,nebo neměří vůbec postupuje se při rozúčtování podle vyhlášky 372/2001 Sb. §6., odstavce 4. Pro vodoměry na studenou vodu žádný předpis není, situaci je nutno řešit dohodou mezi vlastníkem domu a uživatelem bytu. Ad 2) Otázka o ochlazování podlahy již nesouvisí s rozúčtováním. Jde-li o obytnou místnost, počítá se s vnitřní teplotou 20-22st.C, podle počtu ochlazovaných stěn místnosti.

Menu