nestejné účtování

  1. ARTAV
  2. nestejné účtování
ostatni

Text otázky

Dobrý den,bydlím v panelovém domě o 36 bytových jednotkách.Při vyúčtování nám je každému jinak počítán kubík TUV.Správce tvrdí,že kdo má větší spotřebu,platí míň.Je to tak správně? domnívám se,že by měla být stanovena částka za kubík x spotřeba kubíků.Kdo má pravdu? Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Účtování dodávek teplé vody je upraveno vyhláškou MMR č. 372/2001 Sb. V § 5.část nákladů na ohřev vody (30%) je rozúčtována podle velikosti bytu a nikoliv podle spotřeby. Jednotná cena za 1m3 teplé vody tedy neexistuje. Váš správce má pravdu, když tvrdí, že ten kdo má větší spotřebu teplé vody, platí za kubík vody méně.

Menu