Neumožnění odečtu.

  1. ARTAV
  2. Neumožnění odečtu.
ostatni

Text otázky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak máme jako SVJ při rozúčtování vodného postupovat v případě, že jeden z vlastníků bytu odmítne umožnit odečet naměřených hodnot na vodoměru, popř. z důvodu pobytu mimo čR to není možné. Můžeme mu naúčtovat celý nerozúčtovaný zbytek připadající na rozdíl mezi patním vodoměrem a odečtenými vodoměry?

Odpověď na otázku

„Pro rozúčtování studené vody podle bytových vodoměrů nebyla v čR vydána obecněplatná pravidla. Je tedy nutné, aby shromáždění SVJ schválilo vlastnípravidla, která nebudou v rozporu s občanským zákoníkem a cenovým výměrem č.01/2009, kterým se vydává SEZNAM ZBOŽÍ S REGULOVANÝMI CENAMI.Možný způsob řešení naleznete v zákoně č.274/2001Sb. a to v §17, odst. 5. Text výměru i zákona naleznete na http://www.artav.cz/legislativa.html.Pro zajištění správného rozúčtování Vám doporučujeme předat tuto činnost nezávislé firmě, která se rozúčtováním zabývá profesionálně. Seznam možných adeptů naleznete na http://www.artav.cz/seznam-clenu.html.

Menu