Odečet RTN ISTA

  1. ARTAV
  2. Odečet RTN ISTA
ostatni

Text otázky

Dobrý den, mám 2 dotazy ohledně odpařovacího RTN ISTA 10350. 1) Dá se provést "laický" odečet odpařené tekutiny podle dílků stupnice nacházející se na RTN a v kladném případě mně zajímá jakou má tento odečet odchylku od odečtu prováděného odborníkem při výměně náplně při pravidelném odečtu?2) Pokud dojde ke změně uživatele v bytu (konkrétně konec měsíce 05) tak jestli tento "laický" odečet dílků ze stupnice na ISTA se dá použít jako podklad pro vypracování rozúčtování nákladů nebo je nutno postupovat podle §6 vyhlášky 372/2001?Děkuji za odpovědi.

Odpověď na otázku

Odečty RTN by vždy měla provádět osoba náležitě proškolená a v případě přístrojů odpařovacích, i vybavená nezbytným materiálem (měřící ampule, plomby, příp. náhr.díly), a standardizovaným odečtovým formulářem.Individuální laické odečty, tak jak popisujete, by neměly být prováděny.Meziodečty (v případě stěhování) nelze u odpařovacích indikátorů provádět, neboť náplň kapaliny je určena pro celé jedno 12-ti měsíční zúčtovací období a v souladu s platnou normou čSN EN 835 zahrnuje i určité množství kapaliny pro tzv.“letní odpar“. Proto se u odpařovacích indikátorů v případě dělení nákladů při stěhování postupuje podle vyhl.č.372/2001 Sb., příloha č.3.Meziodečty při stěhování, tak jak je popisujete, lze provádět pouze u indikátorů elektronických.

Menu