Odečty indikátorů a vyúčtování

  1. ARTAV
  2. Odečty indikátorů a vyúčtování
ostatni

Text otázky

Jsme dům o 11 bytů a každý ho máme zakoupený,každý máme nainstalovaný digitální měřiče na radiátore.V jednom bytě se během roku vystřídali dva nájemci,nahlásili svoje stavy na měřákách a chtěli dvě vyúčtování.Jenže vyúčtování přišlo jen na jednoho.Celkově měli protopeno přes 12000 díků a tudíž jim byla udělena nějáká sleva 40% a byla naúčtovaná nám všem v tomto domě.Zajímalo by nás zda je toto možný,tento byt dluží na nájemném 70000kč a ještě za ně máme platit otop?Mají otevřený okna a topí si jak chtěj a my ostatní to máme zaplatit?Byt máme každý koupený,ale kotelnu máme společnou.

Odpověď na otázku

Za rozúčtování nákladů je, dle vyhlášky 372/2001 Sb., zodpovědný majitel objektu tj. ve Vašem případě společenství vlasníků. Pokud byly majiteli objektu řádně předány všechny podklady pro rozdělení rozúčtování na dva nájemce bytu, mělo být toto rozdělení provedeno. Pokud provedeno nebylo podejte písemnou reklamaci majiteli objektu. Vámi uváděná sleva 40 % není slevou ale jde pravděpodobně o úpravu spotřební složky nákladů provedenou k naplnění odst. 4, § 4 vyhlášly372/2001 Sb.. Bližší vysvětlení naleznete v dotazu z 1.4. a 4.4. 2009. Text uvedené vyhlášky naleznete na našich stránkách www: artav/odkazy/legislativa.

Menu