odečty měřičů tepla

  1. ARTAV
  2. odečty měřičů tepla
ostatni

Text otázky

Dobrý den, nedávno byl v našem vchodě proveden odečet měřičů tepla. Nahlédnutím do záznamů odečítacího technika jsem zjistil, že byty na našem patře ( poslední patro, nezateplená plochá střecha ) mají při průměrném vytápění s regulací výrazně větší spotřebu tepla , podle některých bytů i dvojnásobně. Lze se to při vyučtováním vlastníka domů nějak "napadnout" nebo se proti tomu nějak bránit ? Děkuji

Odpověď na otázku

Majitel domu je povinen provést vyúčtování vytápění podle pravidel stanovených ve vyhlášce MMR č. 372/2001Sb. V §4., odst.3. této vyhlášky je požadováno, aby byly při rozúčtování respektovány větší tepelné ztráty některých místností. Ve vyúčtování by mělo být uvedeno jakou bonifikaci vám majitel domu započítal. Pro poslední podlaží by to mohlo být kolem 30%.

Menu