Odpojení bytu od ÚT

  1. ARTAV
  2. Odpojení bytu od ÚT
ostatni

Text otázky

četla jsem dotaz na odpojeni od centralniho vytapěni a mam podobny problem. Jsme bytove družstvo a take jsem se odpojila. Bydlim v poslednim patre a zadne stupacky tudy nevedou.Platim podle 372/2001 sb., ale proč platim na byty a ne na společne prostory? Podle čeho a jak se to doopravdy počita ?Dekuji

Odpověď na otázku

Pro rozúčtování nákladů na vytápění je závazná vyhláška MMR č. 372/2001 Sb.kde v §6. odst.(2) se uvádí: „Na byty a nebytové prostory odpojené od vnitřního rozvodu vytápění rozúčtovává vlastník základní složku nákladů podle § 4 odst. 2; na byty a nebytové prostory odpojené od vnitřního rozvodu teplé užitkové vody rozúčtovává vlastník základní složku nákladů podle § 5 odst. 3.“Toto ustanovení vyhlášky je odůvodněno především nutností, podílet se na úhradě vytápění společných prostor a konstrukcí domu.

Menu