odstranění radiátoru

  1. ARTAV
  2. odstranění radiátoru
legislativa

Text otázky

Dobrý den, se souhlasem SVJ došlo k odstranění radiátoru v kuchyni . Plocha bytu pro výpočet nákladů na teplo však po odstranění zůstala nezměněná. Podal jsem reklamaci vyúčtování, která mi nebyla uznána jako oprávněná. Je takový postup v pořádku, neměla by být odečtena plocha kuchyně, ve které není již radiátor ? Děkuji za odpověď Jan Švec, Branislavova 1416, Beroun

Odpověď na otázku

Pokud je kuchyně propojena stavebním otvorem s jinou místností v bytě s otopným tělesem a tyto prostory nejsou odděleny dveřmi, tak se změna započitatelné plochy neprovádí. Na tuto dispozici se pohlíží jako na jednu místnost s otopným tělesem.

Pokud jsou prostory odděleny dveřmi, změna započitatelné podlahové plochy místnosti by se měla změnit, protože se jedná o místnost bez otopného tělesa sousedící s místnostmi s otopnými tělesy.

Dle našeho názoru není správné, aby k demontáži OT stačilo pouze stanovisko SVJ, je nutné aby odpovědní představitele SVJ případně BD respektovali kolaudační rozhodnutí a tento zásah projednali s energetickým specialistou nebo s projektantem vytápění, který posoudí možné negativní ovlivnění celkové tepelné stability při zhoršení klimatických podmínek v zimním období. Je nutné, aby tento zásah byl dokumentován výpočtem, který prokáže správnost zásahu do otopné soustavy, jak z hlediska technického, tak i z hlediska ekonomiky provozu otopné soustavy a následným doporučením případné korekce započitatelné podlahové plochy (ZPP).

Upozorňujeme odpovědné představitele SVJ případně BD, že celá otopná soustava včetně otopných těles patří do společných částí budovy, a že jakýkoli zásah (odpojení nebo výměna otopného tělesa) může narušit hydraulické vyvážení otopné soustavy a způsobit nerovnoměrné vytápění některých částí budovy.

-stad+zdbu-

Menu