Ohřev vody.

  1. ARTAV
  2. Ohřev vody.
ostatni

Text otázky

Bydlíme v 16-ti bytovém panelovém domě s vlastní plynovou kotelnou. Nechali jsem si zabudovat podružný plynoměr pro ohřev teplé vody. Ptáme se tedy, proč musíme platit za teplou vodu, kterou si ohříváme?Jakým podílem by měl být proveden výpočet za teplou vodu ? Pro ohřev teplé vody by měl být započten jen konečný stav plynu z podružného plynoměru? Na př.: při roční spotřebě 26m3 teplé vody jsme zaplatili 6 145,- Kč (jeden byt).

Odpověď na otázku

Jako vlastník objektu a zároveň i kotelny jste povinni provádět rozúčtovánínákladů dle vyhl. č.372/2001Sb..Náklady na poskytování teplé užitkové vody se dle §3, odst. 1 vyhláškyskládají z nákladů na tepelnou energii spotřebovanou na přípravu tepléužitkové vody a nákladů na pitnou vodu spotřebovanou na přípravu tepléužitkové vody.Dále se tyto celkové náklady rozúčtují na jednotlivé byty nebo nebyty dle §5stejné vyhlášky.Vámi položené dotazy přesahují rámec naší bezplatné poradny a proto Vámdoporučujeme obrátit se na firmu, která rozúčtování nákladů provádíprofesionálně.Seznam možných adeptů naleznete na webových stránkáchhttp://www.artav.cz/seznam-clenu.html.

Menu