Podíl tepla na TV a UT

  1. ARTAV
  2. Podíl tepla na TV a UT
ostatni

Text otázky

Zasílám dotaz z titulu členství naší společnosti INPO, spol. s r.o. v ARTAVu. Vyhl. č. 269/2015 v §5, bod (1) se uvádí "Není-li možné ... určit odděleně náklady na teplo na vytápění a náklady na teplo spotřebované na poskytování teplé vody, stanoví se tyto náklady podle vyhlášky, která stanoví pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody, měrné ukazatele spotřeby...". Dotaz zní - o kterou vyhlášku určující tyto měrné ukazatele se jedná? Děkuji za odpověď. Ing. Aleš Bernatík

Odpověď na otázku

Je to vyhláška 194/2007 Sb., ve které se doporučuje zjistit spotřebu tepla pro ohřev vody změřením spotřeby v letním období, kdy se topí jen pro ohřev vody. Ve vyhlášce je to uvedeno v § 7, odst. (3) písm. b) „(např. podle spotřeby mimo otopné období)“Měrné ukazatele slouží k jinému účelu.

Menu