poloha bytu

  1. ARTAV
  2. poloha bytu
ostatni

Text otázky

Dobrý den, mám dotaz ohledně polohy bytu.Mám babičku, která bydlí v bytě 1+1, V domě je plyn.kotelna.Byt je situován na severní stranu, pod bytem je vchod do domu, byt je studený .Jedna stěna bytu sousedí s chodbou, pouze 1 stěna kuchyně sousedí s dalším bytem.Zajímalo by mě zda má poloha bytu vliv na vyúčtování tepla, je nějaká sleva, nižší koeficient ? Existuje nějaká vyhláška ? Letos jí vznikl nedoplatek za teplo ve výši 3600,- Kč a z malého důchodu má problém tuto částku uhradit. Děkujeme za pomoc Kopečkovi při výpočtu nárok na slevu ,bpouze jedna cnby

Odpověď na otázku

Podle vyhlášky o rozúčtování, vydané MMR pod číslem 372/2001Sb. je v § 4., odst.3. požadavek, aby skutečně zjištěná spotřeba byla korigována podle polohy bytu (každý byt má jiné objektivně dané tepelné ztráty) tak, aby úhrada za vytápění připadající na 1m2 plochy bytu byla u bytů vytápěných na stejnou vnitřní teplotu přibližně stejná.Správnou hodnotu opravného koeficientu, kterým se zmenší skutečně zjištěná spotřeba tepla, určí odborná firma nebo projektant ÚT, nejlépe na základě zjištěných specifických tepelných ztrát bytu.

Menu