Porucha bytového vodoměru

  1. ARTAV
  2. Porucha bytového vodoměru
ostatni

Text otázky

Dobrý den,pořebovali bychom poradit jak vyúčtovat odběr studené vody,když při kontrole bylo zjištěno,že majiteli nejde vodoměr a za půl roku odebral jen 1m3 vody.Lze vypočítat průměr za předešlý půlrok,nebo za celý minulý rok ?Je také možné napočítat při nefungujícím bytovém vodoměru celý rozdíl mezi součtem bytových vodoměrů a hlavním vodoměrem? Děkuji

Odpověď na otázku

Při poruše vodoměru se stanoví spotřeba pro daný rok náhradní metodou podle vyhlášky č. 372/2001 Sb., §6, odst(4):“Při poruše měřiče tepelné energie, indikátoru vytápění nebo instalovaného vodoměru vlastník spotřební složku za dobu poruchy stanoví podle údajů dvou z klimatického hlediska srovnatelných zúčtovacích období.“Rozhodně nelze vyúčtovat rozdíl mezi součtem ostatních vodoměrů a hlavním vodoměrem.

Menu