povinnost instalace měřidel

  1. ARTAV
  2. povinnost instalace měřidel
meridla

Text otázky

Dobrý den, jsem členkou Společenství vlastníků v domě o počtu 14 bytů. Na posledním Shromáždění mám bylo řečeno, že porušujeme zákon, protože nemáme v bytech instalovány vodoměry na studenou a teplou vodu. Můžete mi, prosím, sdělit, jestli opravdu existuje zákonná povinnost této instalace ? V žádném zákoně jsem to nenašla. Děkuji. Hezký den. A: Vávrová

Odpověď na otázku

Tím, že nemáte v bytech nainstalovány vodoměry, na studenou vodu, žádný předpis neporušujete.

Tím, že nemáte nainstalované vodoměry na teplou vodu, zákon porušujete.

Povinnost instalace vodoměrů na teplou vodu vyplývá z ustanovení zákona 406/2000 Sb., §7, odst. (4).

-peho-

Menu