Povinnost temperovani

  1. ARTAV
  2. Povinnost temperovani
ostatni

Text otázky

Dobrý den, mám dotaz ohledně vytápění a povinnosti temperovani v neobyvanych bytových jednotkách. Jsme dům soukromého majitele, kde se ještě topí waw nebo přímotopy. Pod naším bytem je celé patro neobyvane, před rekonstrukcí. V bytech se netopi. Je u tohoto způsobu vytapeni povinnost temperovat jako u dálkového vytapeni? Nebo lze žádat slevu z nájmu? Samozřejmě nam tím rostou náklady na vytápění našeho bytu. Děkuji za odpověď. Lenka Liskova

Odpověď na otázku

Povinnost temperování neosazeného bytu či nebytového prostoru je dána dle vyhlášky č. 194/2007 Sb., §2, odst. 6,:“V průběhu otopného období jsou byty v době od 6.00 do 22.00 hod. a ostatní prostory v době jejich provozu vytápěny tak, aby dosažené průměrné teploty vnitřního vzduchu zajišťovaly výpočtové teploty vnitřního vzduchu stanovené projektem budovy.“Výpočtové teploty jsou uvedené v příloze č.1 výše uvedené vyhlášky.

Menu