Regulování topení pro podnájemníky.

  1. ARTAV
  2. Regulování topení pro podnájemníky.
ostatni

Text otázky

Dobrý den, chci se zeptat, jestli existuje nějaká norma nebo vyhláška na to, kolik hodin denně musí majitel obydlí topit v bytě svých podnájemníků když si podnájemníci nemůžou regulovat topení sami, nebo jestli je norma, jaká může být minimální teplota v bytě v tomto případě? Děkuji a přeju hezký den.

Odpověď na otázku

V případě, že se jedná o dodávku tepla centrálním vytápěním, tak platí vyhláška č. 194/2007Sb., kterou se stanoví pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody, měrné ukazatele spotřeby tepelné energie pro vytápění a pro přípravu teplé vody a požadavky na vybavení vnitřních tepelných zařízení budov přístroji regulujícími dodávku tepelné energie konečným spotřebitelům.Pravidla pro vytápění řeší §2 a 3, přičemž:a) §2, odst. 6 stanovuje, že v průběhu otopného období jsou byty v době od 6.00 do 22.00 hod. a ostatní prostory v době jejich provozu vytápěny tak, aby dosažené průměrné teploty vnitřního vzduchu zajišťovaly výpočtové teploty vnitřního vzduchu stanovené projektem budovy,b) §2, odst. 9 stanovuje, že v době od 22.00 do 6.00 hod. se vytápění obytných místností a v neprovozní době ostatních vytápěných prostor podle potřeby omezí nebo krátkodobě přeruší do té míry, aby byly dodrženy požadavky jejich teplotního útlumu zajišťujícího tepelnou stabilitu místností [například čSN 73 05 40-2],c) §3, odst. stanovuje, že výpočtové teploty vnitřního vzduchu a relativní vlhkosti v otopném období ve vytápěných místnostech jsou stanoveny v příloze č. 1 vyhlášky.Tedy např. trvale užívané obývací místnosti (obývací pokoje, ložnice, jídelny, pracovny, dětské pokoje aj.) mají výpočtovou vnitřní teplotu 20stC a relativní vlhkost 50%.

Menu