Roční vyučtování.

  1. ARTAV
  2. Roční vyučtování.
ostatni

Text otázky

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit, jak vyřešit tuto situaci. Bydlíme v družstevním bytě ze kterého se budeme stěhovat v červenci, ještě stále platíme veškeré zálohy na vodu a topení, doposud jsme mě zálohy dosti veliké, abychom nedopláceli.Na družstvě nám řekli,že veškeré přeplatky dostanou noví nájemníci, kteří příjdou do bytu po nás. Když jsme byt kupovali, bylo provedeno klasické rozúčtování na 2 části, dle měsíců. Nyní to už prý družstvo nedělá, když jsme argumentovali tím, že voda se dá odečíst z měřáků, řekli nám že to nebudou rozúčtovávat, že to mají nově teď upraveno ve stanovách družstva. Co máme nyní dělat ? Upravuje vyučtování nějaká vyhláška ? Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Rozúčtování nákladů na spotřebu tepla a vody upravuje závazným způsobem vyhláška 372/2001 Sb..Pro stěhování uživatelů bytu platí ustanovení §6, odst.5 výše uvedené vyhlášky. Protože se jedná o obecně platný právní předpis, je majitel objektu povinen jej respektovat, včetně vyúčtování zaplacených záloh.Text vyhlášky naleznete na http://www.artav.cz/legislativa.html.

Menu