rozdělení nákladů topení plyn nebytové jednotky

  1. ARTAV
  2. rozdělení nákladů topení plyn nebytové jednotky
legislativa

Text otázky

Dobrý den,prosím o radu.Jsem členem svj,několik bytů a obchodů.Mám obchod,který má společný kotel a plynoměr s dalším obchodem,sousedící jednou stěnou.Tento obchod už několik let netopí-zavřené ventily radiátorů.Fartura za topení i smlouva je u tohoto sousedícího podnikatele,který mi celou částku nákladů vždy každý rok přefakturuje.Pod mým obchodem má další obchod,kde tuto topnou sezonu netopí-má vlastní kotel i plynoměr.Jaké by mělo být podle zákona rozúčtování za náklady topení? Předem děkuji za odpověď. Lenka Barešová.

Odpověď na otázku

Na Váš dotaz bohužel nelze jednoznačně odpovědět, protože dotaz obsahuje málo informací. Není zřejmé, zda se jedná o objekt pouze s komerčními prostory nebo se jedná o bytový dům, kde jsou i nebytové prostory.

Pokud se jedná o dům, kde nejsou byty, pak způsob rozúčtování nákladů na vytápění není stanoven žádným právním předpisem. Pokud se jedná o dům s byty, pak se zpravidla bude jednat o jednu zúčtovací jednotku za předpokladu, že se jedná o technologicky propojené odběrné tepelné zařízení a společné měření nebo stanovení množství tepla, nákladů na teplo na vytápění a nákladů na poskytování teplé vody.