Rozdělení zákl. sl. nákladů na teplo mezi konečné spotřebitele v rámci jednoho bytu

  1. ARTAV
  2. Rozdělení zákl. sl. nákladů na teplo mezi konečné spotřebitele v rámci jednoho bytu
legislativa

Text otázky

Dobrý den, narazila jsem na (podle mého) nesrovnalost mezi vyúčtováním ZS ÚT od správce a par. 5 odst. 6 a) vyhl. 269/2015 Sb. Správce účtuje ZS ÚT pro můj byt, který jsem měla od 1.10.2018 ve výši 39% celkových nákladů na byt. Podle mého vyhláška jasně mluví o tom, že se mezi konečné spotřebitele ZS ÚT rozúčtuje podle počtu dnů před a po termínu změny. V mém konkrétním případě se jedná o částku 500,- Kč v Autor programu se zaklíná tím, že tak to dělají všichni a že je to dobře. Podle mého to ale dobře není (i když připouštím, že to tak skutečně dělá vícero správců - nevím, jestli všichni). Prosím o vysvětlení, který způsob je správný a proč. Mnohokrát děkuji a zdravím

Odpověď na otázku

Vyhláška o rozúčtování nákladů na vytápění (č.269/2015 Sb.) jasně upravuje postup při vyúčtování pouze části zúčtovacího období (ve Vašem případě od 1.10. do 31.12.).

V § 5, odst. 5 vyhlášky je uvedeno, jak postupovat, nejsou-li k dispozici meziodečty měřidel (indikátorů) a odst. 6 pro případ, že jsou k dispozici meziodečty měřidel (indikátorů).

Jakýkoliv jiný postup není v souladu s legislativou.

-jz-