Rozúčtování nákladů na studenou vodu paušálem

  1. ARTAV
  2. Rozúčtování nákladů na studenou vodu paušálem
legislativa

Text otázky

Dobry den, Resim se spravcem domu, ve ktrerem vlastnim nebytovy prostor na pude rozuctovani SV. mame nainstalovane meridla. zadna spotreba za posledni rozuctovaci obdobi se tam nevyskitla. Spravce nam uctuje pevnou slozku za spotrebu studene vody. postupuje podle legiclativz spravne? nasla jsem v zakone ze, kdyz spolecenstvim vlastniku bytu v dome neni dohodnuto jinak, tak se plati podle namerenych skutecnych hodnot. Coz u nas zadna dohoda nebyla. Prosim o odbornou radu jak je to skutecne podle legislativy a co mam delat kdyz ja mam pravdu a spravce to neuznava? dekuji.

Odpověď na otázku

Pokud jde o dům s byty, ve kterém jsou i nebytové prostory, řídí se rozúčtování nákladů podle zákona 67/2013Sb. v platném znění. Tam je to přesně tak jak píšete: Podle náměru vodoměrů, nedohodne-li se vlastník domu s většinou všech uživatelů v domě na jiném způsobu účtování.

Jde-li o dům, ve kterém nejsou byty, platí jen to, co je uvedeno v nájemní smlouvě. Obecně platný předpis pro rozúčtování pro takové případy neexistuje.

-japo-

Menu