Rozúčtování nákladů v obchodním domě

  1. ARTAV
  2. Rozúčtování nákladů v obchodním domě
legislativa

Text otázky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je zákonem řešeno rozúčtování nákladů na vytápění v obchodním domě, ve kterém nejsou byty - pokud ano, jaký předpis toto řeší? Jedná se o společenství vlastníků, kde jsou pouze obchodní prostory. V budoucnu dojde v obchodním domě k výstavbě bytových jednotek, určených k pronájmu. Až budou jednotky zkolaudovány, bude se následně na společenství vztahovat zákon 67/2013 Sb.? Zároveň prosím o sdělení, jak je to v uvedeném případě s povinností měření spotřeby tepla. Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

§1 – Úvodní ustanovení zákona 67/2013 uvádí v odst.:

(1)    Tento zákon upravuje některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty …..

Pokud jsou v objektu jen nebytové prostory, pak se na něj ustanovení zákona 67/2013 nevztahují. Po výstavbě bytových jednotek (pokud jich bude více jak čtyři) je nutno podle tohoto zákona postupovat.

-peho-

Menu