Rozůčtování podle “ propadlých “ vodoměrů

  1. ARTAV
  2. Rozůčtování podle “ propadlých “ vodoměrů
legislativa

Text otázky

Vodoměry, teplá i studená byly vyměněny v září 2014. Máme rok 2021 a i po upozornění - 2019, 2020 nebyla provedena výměna vodoměrů. Nyní mně bylo zasláno vyúčtování záloh za rok 2020 podle těchto vodoměrů ze září roku 2014. Je to v pořádku ? Jak postupovat, pokud s vyúčtováním nesouhlasím. Stejná situace je i u čidel na měření odběru tepelné energie. Čidla měla být měněna po deseti letech a to bylo v roce 2019. Jak postupovat ? Správce byl na tuto skutečnost opakovaně upozorňován od r. 2019, LAE NEDBÁ A NIC NEKONÁ. Co v této věci mohu udělat jao vlastník jednotky ? Bartyzal

Odpověď na otázku

Účtování podle neověřených vodoměrů je porušením zákona o metrologii. Můžete o tom informovat Český metrologický institut a můžete takové vyúčtování reklamovat a odmítnout.

Pokud jde o indikátory, tam předepsaná doba použití není zákonem ošetřena. Pokud indikátory pracují, neměl by to být problém. Životnost napájecí baterie je nejméně deset let. Může vydržet o 1-2 roky déle, ale bez záruky. Problém nastane když část indikátorů přestane fungovat. Pak bude mít vlastník domu problémy, jak rozúčtovat náklady na vytápění.

-japo-

Menu